Državni prvaki v znanju IKT so člani ekipe Šolskega centra Novo mesto

V torek, 5. 3. 2019, so na LTFE Cisco akademiji v Ljubljani organizirali tradicionalno državno tekmovanje v znanju IKT za srednješolce. S pomočjo instance Multi-User Packet Tracer so se v virtualnem tekmovanju pomerile ekipe srednjih šol, na katerih delujejo Cisco akademije. Ves čas tekmovanja sta prepričljivo vodili obe ekipi Šolskega centra Novo mesto in na koncu dosegli prvo in drugo mestoTretje mesto je zasedla ekipa Šolskega centra Kranj. Zmagovalce in tudi vse tekmovalce je letos nagradilo podjetje SRC d.o.o.

Rezultati tekmovanja 2019 so:

1. Novo mesto 1 (Anže Jenšterle, Kristijan Voglar in Matic Berkopec; ekipa Šolskega centra Novo mesto, SEŠTG)
  2. Novo mesto 2 (Žiga Povhe, Jaka Metelko in Luka Kovačič; ekipa Šolskega centra Novo mesto, SEŠTG)
  3. Die Unglaublichen (Gašper Kristanec in Anže Krebs Šetina; ekipa Šolskega centra Kranj)

Vir besedila in slik